Obchody rocznicowe upamiętniające Ofiary Stanu Wojennego wprowadzonego w Polsce 13 grudnia 1981 r. PDF Email

 

W imieniu organizatora zapraszamy do uczestnictwa w Mszy Św. celebrowanej 13 grudnia 2013 r. w Bazylice Mariackiej w Krakowie o godz. 17.00. Msza Św. odprawiona będzie w intencji Ojczyzny i Ofiar Stanu Wojennego.

 

Więcej…
 
Projekcje filmów w Domu Kultury „Dom Harcerza” PDF Email

 

W imieniu organizatora - Domu Kultury „Dom Harcerza” zapraszamy serdecznie na projekcję filmów z listy IPN zrealizowanych przez Adama Sikorskiego.

 

Więcej…
 
Młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 wzięła udział w obchodach 183. rocznicy Powstania Listopadowego - Kraków, 29.11.2013 r. PDF Email

 

29 listopada 2013 roku młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 183. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego.

 

Więcej…
 
Konkurs Szopek Krakowskich PDF Email

 

W najbliższy czwartek 5 grudnia Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz 71. organizuje Konkurs Szopek Krakowskich. Tego dnia już od rana szopkarze ze swoimi dziełami będą przybywać na Rynek Główny pod pomnik Adama Mickiewicza, aby zgłosić szopki do konkursu. O godz. 12.00 barwny korowód ruszy spod pomnika na scenę ustawioną na Rynku, gdzie nastąpi prezentacja szopek.

 

Więcej…
 
X Salon Książki Krakowskiej PDF Email

 

W imieniu organizatorów zapraszamy 4 grudnia o godz. 18.00 do Pałacu Krzysztofory na kolejne spotkanie z cyklu "Salon książki krakowskiej". Tym razem zaprezentowany zostanie katalog Cracovia Iudaeorum 3D, towarzyszący czasowej ekspozycji pod tym samym tytułem, udostępnianej w Starej Synagodze.

 

Więcej…
 
"Odkrywamy Kraków" w Centrum Młodzieży PDF Email

 

Instruktor Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana - Anna Krzyżanowska-Zimny zaprasza na zajęcia z cyklu "Odkrywamy Kraków".

 

Więcej…
 
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza PDF Email

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pokaz nabytków Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, który odbędzie się 27 listopada o godzinie 12.00 w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) w Sali Fontany.

 

Więcej…
 
Gala finałowa Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego w Muzeum Armii Krajowej PDF Email

 

15 listopada 2013 r. w auli Muzeum AK miała miejsce gala finałowa Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych a także gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Małopolskiego. Wśród celów konkursu znalazło się – zgodnie z regulaminem – kształtowanie świadomości językowej uczniów, upowszechnianie wiedzy na temat roli języka polskiego w zachowaniu tożsamości i rozwoju kultury narodowej a także doskonalenie umiejętności poprawnego pisania, zwłaszcza nazw własnych związanych z walką o odzyskanie niepodległości Polski. Omawiana inicjatywa przeprowadzona została w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Małopolskie Dyktando Niepodległościowe zorganizowały: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundacja „Panteon Narodowy” oraz Stowarzyszenie Polonistów działające przy Wydziale Polonistyki UJ. Instytucje te wsparło Muzeum Armii Krajowej im. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, które udostępniło aulę w której odbyła się gala finałowa.

 

Więcej…
 
Młodzież z Gimnazjum nr 82 w "Tramwaju patriotycznym" 11 listopada 2013 r. PDF Email

 

Uczniowie III klasy z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowali na terenie szkoły grę historyczną "DROGI DO WOLNOŚCI". Pomysł okazał się wspaniały ponieważ uczestnicy nie tylko utrwalili sobie wiadomości z historii, ale też świetnie się bawili. Były opowieści o powstaniu listopadowym i styczniowym, śpiewy historyczne, wspomnienia o bohaterów narodowych, robienie kotylionów, gra "Znasz znak" i próba odbudowy państwa po 123 latach niewoli z klocków. Uczniowie starali się również przypomnieć o tym wydarzeniu społeczności Bronowic Wielkich.

 

Więcej…
 
Kino historyczne - lata 40. XX wieku PDF Email

 

Pięć filmów dotyczących dramatycznych wydarzeń w latach 40. XX wieku w Europie Środkowo-Wschodniej wchodzi w skład przeglądu filmowego „Kogo kręci kino historyczne?” (www.kino.muzhp.pl). Jego VII edycja zatytułowana „Czas trwogi. II wojna światowa i lata 40. XX wieku w filmie" odbędzie się w Krakowie w kinie muzealnym – Fabryka Emalia Oskara Schindlera w dniach 15-17 listopada br. Celem tegorocznego przeglądu jest konfrontacja różnych wizji tego trudnego okresu w historii Europy, jakim były lata 40. XX wieku i ich znaczenia dla mieszkańców Słowacji, Rosji, Węgier, Niemiec i Polski.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 145

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski