Klub Zygmuntowski zaprasza PDF Email

 

17 marca 2014 r. w ramach 25-lecia powstania Klubu Jagiellońskiego, Klub Zygmuntowski przygotował spotkanie z ludźmi tworzącymi tę organizację wczoraj i dziś. Spotkają się tego dnia w Klubie Zygmuntowskim panowie: dr Arkady Rzegocki, dr Krzysztof Mazur oraz obecny prezes Marcin Kędzierski.

 

Więcej…
 
Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich PDF Email

 

Szczęk mieczy, tasaków i padających na ziemię przeciwników. Okrzyki zwycięzców i sportowa złość pokonanych. Widowisko które fascynuje, sportowcy którzy budzą podziw, rywalizacja która przyprawia wszystkich o dreszcz emocji. To Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich, ligi, gdzie rywalizują ze sobą sportowcy odziani w średniowieczne zbroje, walczący o zwycięstwo, prestiż i miejsce w jednej z najsilniejszych na świecie Reprezentacji Narodowych. Wszystko to będzie można zobaczyć 15 marca na Hali Gier Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34.

 

Więcej…
 
Baner "100. rocznica wybuchu I wojny światowej". PDF Email

 

Kuratorium Oświaty w Krakowie w związku z przypadającą w 2014 roku 100. rocznicą czynu legionowego i wybuchu I wojny światowej zamieściło na stronie internetowej baner "100. rocznica wybuchu I wojny światowej". Będą tu publikowane materiały poświęcone walce Polaków o niepodległą Ojczyznę.

 

Więcej…
 
Gra edukacyjna "Droga do wolności". Piłsudski w Krakowie" PDF Email

 

W imieniu organizatorów informujemy o konkursie w formie gry edukacyjnej miejskiej "Droga do wolności. Piłsudski w Krakowie”.

 

Więcej…
 
Konflikt, który zmienił oblicze świata. Obchody 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej – warsztaty edukacyjne PDF Email

 

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w obchodach 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, przygotowanych w ramach programu „Na drodze do Polski Niepodległej”.

 

Więcej…
 
Uroczystość inaugurująca obchody stulecia wybuchu I wojny światowej i wymarszu I Kompanii Kadrowej PDF Email

 

W imieniu organizatorów zapraszamy na uroczystość inaugurującą obchody stulecia wybuchu I wojny światowej i wymarszu I Kompanii Kadrowej, która odbędzie się 19 marca 2014 r. od godz. 10.00 do godz. 12.30 w Muzeum Armii Krajowej im. Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

 

Więcej…
 
Spotkanie z cyklu „Krakowska Loża Historii Współczesnej” PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie „Grudzień 1970: niedokończona rewolucja”. W dyskusji udział wezmą dr Michał Paziewski i dr Jarosław Szarek. Spotkanie poprowadzi Roman Graczyk.

 

Więcej…
 
220. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej, Kraków, 24.03.2014 r. PDF Email

 

W roku 2014 przypada 220. rocznica wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji 24 marca na Rynku Głównym w Krakowie, w miejscu w którym Tadeusz Kościuszko złożył słynną przysięgę odbędzie się oficjalna część krakowskich uroczystości.

 

Więcej…
 
Pokaz filmów z listy IPN w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” im. prof. Aleksandra Kamińskiego PDF Email

 

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. Aleksandra Kamińskiego zaprasza na pokaz filmów, który odbędzie się 28 marca 2014 r. o godz. 17.00 w MDK „Dom Harcerza” przy ulicy Lotniczej 1 w Krakowie.

 

Więcej…
 
X Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego PDF Email

 

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w jubileuszowym X Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 157

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski