Uniwersytecki Dzień Pamięci w 74. rocznicę Sonderaktion Krakau PDF Email

 

W 74. rocznicę Sonderaktion Krakau - aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa - Rektor i Senat UJ zapraszają na uroczystości Uniwersyteckiego Dnia Pamięci.

 

Więcej…
 
Inauguracja II edycji projektu o polskich Kresach PDF Email

 

24 października 2013 r. w Muzeum Armii Krajowej odbyła się konferencja inaugurująca II edycję projektu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Projekt ów jest częścią Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Rozpoczęta rok temu, jego pierwsza edycja, poświęcona dramatycznym losom Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944 spotkała się z dużym zainteresowaniem małopolskich środowisk oświatowych.

 

Więcej…
 
Konferencja naukowa w Muzeum Armii Krajowej "Czy wiek XX był wiekiem kryzysu?" PDF Email

 

Konferencja naukowa pn. "Wiek XX wiekiem kryzysu?", organizowana przez Sekcję Historii Najnowszej KNHS UJ we współpracy z Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila", podczas której uczestnicy zastanawiali się nad pojęciem kryzysu i jego różnymi przejawami w wieku XX, odbyła się w dniach 24-25 października 2013 r. w Krakowie.

 

Więcej…
 
Wystawa "Krakowscy Sprawiedliwi – Motywy, postawy, przesłanie" PDF Email

 

5 listopada 2013 r. o godz. 18.00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do Fabryki Schindlera (ul. Lipowa 4) na otwarcie nowej wystawy czasowej zatytułowanej "Krakowscy Sprawiedliwi. Motywy, postawy, przesłanie".

 

Ekspozycja została przygotowana we współpracy z krakowskim Kołem Środowiskowym Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jest to hołd złożony wszystkim tym, którzy podczas niemieckiej okupacji, narażając życie swoje i swoich bliskich, nieśli pomoc żydowskim sąsiadom, znajomym i innym szukającym pomocy. Na ekspozycji przedstawiono sylwetki 16 z 284 Sprawiedliwych związanych z Krakowem.

 

Więcej…
 
Kwesta na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie PDF Email

 

Biuro Zarządu Cmentarza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kweście na rzecz ratowania zabytkowych grobów na Cmentarzu Rakowickim z dowodami osobistymi lub legitymacjami szkolnymi. Osoby, które się zgłoszą - otrzymają puszkę do kwesty.

 

Więcej…
 
Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza PDF Email

 

Balet Dworski Cracovia Danza zainaugurował w styczniu 2013 roku – cykl: „Niedziele dla Tańca – Balet Dworski Cracovia Danza w Teatrze Ludowym”.

 

Więcej…
 
MDK im. Janusza Korczaka świętuje 60. urodziny PDF Email

 

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie ma 60 lat. Koncert jubileuszowy z udziałem wybitnego wiolonczelisty Juliusa Bergera oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego odbędzie się 6 listopada (niedziela) o godz. 18:00 w Synagodze Tempel (ul. Miodowa 24). Wstęp wolny.

 

Więcej…
 
Krakowska młodzież wzięła udział w obchodach 95. rocznicy Wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej, Kraków, Cmentarz Rakowicki, 31.10.2013 r. PDF Email

 

31 października na Cmentarzu Rakowickim zebrała się młodzież z krakowskich szkół aby uczcić rocznicę Wyzwolenia Krakowa w 1918 r. Przy tej okazji zgodnie z tradycją złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie Antoniego Stawarza.

 

Więcej…
 
95. rocznica wyzwolenia Krakowa PDF Email

 

31 października przypada 95. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie zorganizowany zostanie bieg o szablę kpt. Stawarza oraz inscenizacja historyczna w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej.

 

Więcej…
 
Muzeum Lotnictwa zaprasza na obchody patriotyczne PDF Email

 

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Szkoła Podstawowa 129 zapraszają na uroczyste obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 142

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski