Muzeum Armii Krajowej zaprasza PDF Email

 

W imieniu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila" zapraszamy na spotkanie ze świadkami historii - żołnierzami 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej z Inspektoratu AK "Maria".

 

Więcej…
 
„Nowoczesny Patriotyzm” – program bezpłatnych lekcji muzealnych w czterech Rezydencjach Królewskich PDF Email

 

Od 17 marca do końca kwietnia br. w czterech Muzeach - Rezydencjach Królewskich: na Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz na Zamku Królewskim na Wawelu, szkoły i przedszkola będą mogły skorzystać z bezpłatnych lekcji muzealnych poświęconych problematyce nowoczesnego patriotyzmu.

 

Więcej…
 
Kanonizacja Jana Pawła II w telewizji publicznej PDF Email

 

Transmisja Mszy kanonizacyjnej dwóch papieży, „Poranki TVP INFO” z Watykanu i „Wiadomości” z Rzymu, cykl „Metr od świętości”, a także wyjątkowe koncerty, filmy, specjalne wydania programów, liczne relacje i gorące komentarze oraz nowy serwis kanonizacjajp2.tvp.pl – to propozycja Telewizji Polskiej związana z obchodami kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

 

Więcej…
 
650-lecie Katedry na Wawelu PDF Email

 

W tym roku obchodzona jest 650. rocznica konsekracji Królewskiej Katedra św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu. Uroczysta inauguracja tych obchodów rozpocznie się dziś 27 marca 2014 r. o godz. 10.00.

 

Więcej…
 
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza PDF Email

 

Muzeum Narodowe w Krakowie przypomina twórczość Maksymiliana Gierymskiego (1846–1874), jednego z najbardziej znanych malarzy polskich XIX wieku, związanego z kolonią artystyczną w Monachium. Pretekstem wystawy stała się przypadająca w tym roku 140. rocznica śmierci artysty. Twórca, który zmarł młodo, zaledwie w wieku 28 lat, pozostawił dorobek inspirujący kolejne pokolenia artystów, dając początek pierwszej polskiej szkole pejzażowej.

 

Więcej…
 
Ogólnopolski konkurs dla szkół - „Lekcja z Legionów” PDF Email

 

Rok 2014 łączy się w sposób szczególny z walką Polaków o wolność i niepodległość. Sto lat temu powstała Pierwsza Kompania Kadrowa. Dała ona początek Legionom Polskim, wojsku, w którym 30 tysięcy Polaków walczyło o wolność Ojczyzny. Rok 1914 był początkiem, bez którego za cztery lata nie moglibyśmy obchodzić stulecia Niepodległości.

 

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo” PDF Email

 

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Gmina Miejska Kraków zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie. Rodzina na sportowo". Konkurs odbywa się po raz czwarty w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę".

 

Więcej…
 
Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana zaprasza na konkurs "Drzewo genealogiczne - portret rodziny" PDF Email

 

Uczniów szkół podstawowych z Krakowa i powiatu krakowskiego Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „DRZEWO GENEALOGICZNE - PORTRET RODZINY”.

 

Więcej…
 
Krakowska młodzież uczestniczyła w obchodach 220. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej, Kraków, Rynek Główny, 24.03.2014 r. PDF Email

 

W tym roku przypada 220. rocznica wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji 24 marca 2014 na krakowskim Rynku Głównym, w miejscu w którym Tadeusz Kościuszko złożył słynną przysięgę odbyły się rocznicowe uroczystości, podczas których przeprowadzono m.in. rekonstrukcję tego historycznego wydarzenia.

 

Więcej…
 
Pokaz pamiątek po Tadeuszu Kościuszce PDF Email

 

Zamek Królewski na Wawelu włącza się w obchody 220. Rocznicy Powstania Kościuszkowskiego i zaprasza na pokaz pamiątek po Tadeuszu Kościuszce. Wśród prezentowanych w dniach 25 marca – 6 kwietnia obiektów znajdą się m.in. dwa listy, jeden bardzo rzadko eksponowany, drugi niepublikowany i wystawiany po raz pierwszy, tabakierki wykonane przez Wodza Insurekcji oraz jego mały portret.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 159

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski