Sesja Naukowa: "Matematycy w Powstaniu Styczniowym". PDF Email

 

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Komisja Historii Matematyki, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na Sesję Naukową: "Matematycy w Powstaniu Styczniowym".

 

Więcej…
 
Konferencja: "Powstanie Styczniowe jako dziedzictwo historyczne Małopolski. Małopolski Szlak Powstania Styczniowego" PDF Email

 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, Polska Akademia Umiejętności, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na konferencję: "Powstanie Styczniowe jako dziedzictwo historyczne Małopolski. Małopolski Szlak Powstania Styczniowego".

 

Więcej…
 
150. rocznicy obchodów Powstania Styczniowego na terenie Województwa Świętokrzyskiego PDF Email

 

Województwo Świętokrzyskie włącza się w realizację w realizację 150. rocznicy Powstania Styczniowego na terenie swojego województwa.

 

Więcej…
 
„Krakowskie” Powstanie Styczniowe PDF Email

 

Wybuch powstania był dla wszystkich zaskoczeniem. Społeczeństwo polskie, czy jego „oświecona” część przygotowana była do walki, ale wyłącznie w sensie moralnym. Przygotowała je trwająca od przeszło dwóch lat „rewolucja moralna”. Patriotyczne demonstracje, odprawiane w krakowskich kościołach nabożeństwa w intencji poległych za Ojczyznę były w Krakowie zjawiskiem prawie codziennym. Okazją do zamanifestowania patriotycznych uczuć były także pogrzeby. Szczególnie wryło się w pamięć krakowian pogrzeb zmarłego w dziewięćdziesiątym roku życia Marcina Tarnowskiego, jednego z ostatnich żołnierzy insurekcji kościuszkowskiej.

 

Więcej…
 
Powstanie Styczniowe - geneza, przebieg, upadek PDF Email

 

To najtragiczniejsze z polskich powstań rozpoczęło się w styczniu 1863 roku, a ostatnich ujętych z bronią powstańców stracono na rynku w Sokołowie Podlaskim dnia 29 maja 1865 roku. Przeszło dwa lata Polska, Litwa oraz Ruś walczyły z rosyjskim zaborcą.

 

Więcej…
 
Konferencja: "Powstanie Styczniowe i jego miejsce w polskiej tradycji politycznej. Próba bilansu" PDF Email

 

Ośrodek Myśli Politycznej i Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję: "Powstanie Styczniowe i jego miejsce w polskiej tradycji politycznej. Próba bilansu."

 

Więcej…
 
Ferie w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana PDF Email

 

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana przygotowało dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście urozmaicony program zajęć feryjnych.

 

Więcej…
 
Ferie z historią PDF Email

 

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Krakowie organizują dla młodzieży "Ferie z historią".

 

Więcej…
 
Konferencja o Powstaniu Styczniowym na Uniwersytecie Pedagogicznym PDF Email

 

Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Joachima Lelewela Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na konferencję pt. "150. Rocznica Wybuch Powstania Styczniowego".

 

Więcej…
 
Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego, Kraków, Cmentarz Rakowicki, 23.01.2013 r. PDF Email

 

Organizatorzy obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego zapraszają na uroczystości wybuchu Powstania Styczniowego w dniu 23 stycznia (środa) 2013 r. o godz.12.00 na Cmentarzu Rakowickim (kwatera Ra, Grobowiec Weteranów Powstania Listopadowego i Styczniowego).

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 114

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja