"Nowoczesny patriotyzm" na Wawelu PDF Email

 

Zamek Królewski na Wawelu jest jedną z czterech instytucji kulturalnych w Polsce, które realizują program "Nowoczesny patriotyzm". Co to oznacza dla turystów? 30 dni gratisowego zwiedzania. Komnaty królewskie, Wawel zaginiony, Dama z gronostajem, Sztuka Wschodu i wiele innych ekspozycji a do tego 200 godzin lekcji muzealnych adresowanych głównie do najmłodszych i seniorów.

 

Więcej…
 
Nowy Krzyż Pamięci Narodowej PDF Email

 

Dzięki wspólnym staraniom Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie oraz NSZZ „Solidarność" Regionu Małopolski dziś (6 listopada, wtorek) o godz. 9:00, wymieniony został Krzyż Pamięci Narodowej, który stoi na placu o. Adama Studzińskiego. Wszystkie strony uznały, że wymiana krzyża jest konieczna w związku z jego fatalnym stanem technicznym. W czwartek (8 listopada) o godz. 12:00 ks. kardynał Stanisław Dziwisz poświęci nowy krzyż.

 

Więcej…
 
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza PDF Email

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wystawę "Ocaleni z holokaustu: Jonasz Stern, Erna Rosenstein, Artur Nacht-Samborski" od 07.11.2012 do 03.03.2013, która będzie prezentowana w Fabryce Emalia Oskara Schindlera.

 

Więcej…
 
Listopadowa Muzeomania w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa PDF Email

 

Akademia Małego Odkrywcy, czyli zabawa, która uczy!
18 listopada, godz. 11.00 i 15.00, oddział Dzieje Nowej Huty
Kolorowo – odpustowo, czyli o ubraniach sprzed 100 lat – Maria Lempart
Obowiązuje rezerwacja miejsc. Wstęp: 5 zł od osoby.

 

Więcej…
 
VIII Turniej Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa PDF Email

 

W sobotę 27 października w hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego odbył się VIII Turniej Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, a jego wynik był nadzwyczaj pomyślny dla reprezentacji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

 

Więcej…
 
Kino historyczne w Hamburgu PDF Email

 

W dniach 29-31 października 2012 r. w Hamburgu rozpoczyna się przegląd filmowy w ramach cyklu „Kogo kręci kino historyczne?”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „W cieniu swastyki i czerwonej gwiazdy”. Przegląd organizuje Europejska Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z Muzeum Historii Polski i Konsulatem RP w Hamburgu.

 

Więcej…
 
Projekt „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944” PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zapraszają na briefing dotyczący projektu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944”, który odbędzie się 5 listopada 2012 r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie o godz.12.45. przy ul. Wita Stwosza 12.

 

Więcej…
 
Kwesta na Cmentarzu Rakowickim PDF Email

 

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana zaprasza wszystkich chętnych, miłośników historii sztuki i zabytków Krakowa do osobistego kwestowania na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na krakowskich cmentarzach. Kwesta ta organizowana jest już po raz 32 przez Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa we współpracy ze stowarzyszeniem podgorze.pl i Towarzystwem Przyjaciół Bronowic.

 

Więcej…
 
Obchody 94. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej, Kraków, 31.10.2012 r. PDF Email

 

W tym roku przypada dziewięćdziesiąta czwarta rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Organizatorzy zapraszają do udziału w rocznicowych obchodach.

 

Więcej…
 
Uroczyste otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni (Czwartego Cmentarza Katyńskiego) PDF Email

 

Otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowi. 21 września 2012, Kijów-Bykownia, Wspólne wystąpienie Prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza zainaugurowało uroczyste otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni(Czwartego Cmentarza Katyńskiego).

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 107

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja