Wystawa „Powstanie niespełnionych nadziei - 1863" w Szkole Podstawowej nr 4 PDF Email

 

Wystawa „Powstanie niespełnionych nadziei" zagościła w murach Szkoły Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta przy ul. Smoleńsk 5-7 w Krakowie.

 

Więcej…
 
Rozmowa z Janem Żarynem o dewastacji pomnika "Inki" w Parku Jordana w Krakowie PDF Email

 

W nocy z piątku na sobotę, czyli z 15 na 16 lutego 2013 r. w Parku Jordana w Krakowie zdewastowano pomnik Danuty Siedzikówny "Inki".

 

Więcej…
 
Profanacja pomnika Danuty Siedzikówny "Inki" w krakowskim Parku Jordana PDF Email

 

Szokujące zdjęcia zamieścił na stronie portalu "W Krakowie i nie tylko..." ich autor Józef Wieczorek. Widać na nich pomazany farbą posąg zamordowanej przez UB strzałem w tył głowy Danuty Siedzikówny, ps. "Inka".

 

Więcej…
 
Obchody 245. rocznicy Konfederacji Barskiej, Kraków, 1.03.2013 r. PDF Email

 

Zapraszamy do udziału w obchodach 245. rocznicy wybuchu Konfederacji Barskiej. Jubileusz przypada dokładnie 29 lutego. Rok 1768 był rokiem przestępnym. Organizatorzy proponują w roku bieżącym jako dzień głównych obchodów - 1 marca, w tradycyjnym miejscu, czyli w Kościele OO. Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie.

 

Więcej…
 
Obchody 167. rocznicy Powstania Krakowskiego, Kraków, Stary Cmentarz Podgórski, 21.02.2013 r. PDF Email

 

Organizatorzy zapraszają na obchody 167. rocznicy Powstania Krakowskiego i upamiętnienie śmierci Edwarda Dembowskiego. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się dnia 21 lutego 2013 r. o godz. 12.00 na Starym Cmentarzu Podgórskim przy grobie Edwarda Dembowskiego.

 

Więcej…
 
Konkurs filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP” PDF Email

 

Do 15 marca przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Organizatorzy zachęcają do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w II Rzeczypospolitej. Może to być nauczyciel, drużynowy, działacz społeczny czy duchowny.

 

Więcej…
 
Kolejne spotkanie z cyklu „Krakowska Loża Historii Współczesnej” PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie z cyklu „Krakowska Loża Historii Współczesnej”. Tematem obecnego spotkania będzie „PZPR – bijące serce komunizmu”. W dyskusji wezmą udział Sebastian Drabik, prof. Jerzy Eisler, prof. Andrzej Nowak. Spotkanie poprowadzi Roman Graczyk.

 

Więcej…
 
Konferencja naukowa "Powstanie Styczniowe - odniesienia, interpretacje, pamięć" PDF Email

 

Uniwersytet Jagielloński, Polska Akademia Umiejętności, Towarzystwo Wydawnicze "Historia Iagellonica" oraz Urząd Miasta i Gminy w Małogoszczu organizują konferencję naukową pod tytułem: "Powstanie Styczniowe - odniesienia, interpretacje, pamięć", która odbędzie się w dniach 21 - 22 lutego 2013 roku w Krakowie i w Małogoszczu.

 

Więcej…
 
Wystawa „Powstanie niespełnionych nadziei - 1863” w Gimnazjum nr 5 i XXIV Liceum Ogólnokształcącym PDF Email

 

Przypadająca w tym roku 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego jest czczona na różne sposoby. Zarówno na skalę ogólnopolską jak i w małych lokalnych społecznościach.

 

Więcej…
 
Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim PDF Email

 

Otwarcie wystawy stałej Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim odbędzie się przy placu Bohaterów Getta dnia 16 marca 2013 r. w godz. 19.00 - 24.00. Złożą się na nie przemowy zaproszonych gości oraz koncert, któremu towarzyszyć będzie wizualizacja, wyświetlana na fasadzie kamienicy przy pl. Bohaterów Getta 18, gdzie mieści się Apteka pod Orłem. Po części oficjalnej rozpocznie się projekcja typu dźwięk i światło, inspirowana twórczością Witolda Chomicza.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 117

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja