Uroczysta premiera filmu "Kamienie na szaniec" w krakowskim kinie "Kijów" PDF Email

 

W imieniu organizatorów informujemy, że odbędzie się 6 marca 2014 r. o godz. 20.00 w kinie Kijów przy al. Krasińskiego 34 w Krakowie odbędzie się uroczysta premiera filmu "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego.

 

Więcej…
 
II Memoriał Katyński "O szablę oficerską" PDF Email

 

Rozpoczęło się przyjmowanie zapisów do udziału w II Memoriale Katyńskim „O szablę oficerską” im. płk Andrzeja Hałacińskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, bieg odbędzie się w pierwszą sobotę kwietnia, czyli dzień najbliższy rocznicy rozpoczęcia katyńskiej zbrodni. W tym roku będzie to więc w dniu 5 kwietnia. Ubiegłoroczny pierwszy Memoriał został objęty współpatronatem honorowym Bpa Polowego Wojska Polskiego J.E. Bpa Józefa Guzdka i Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego J.E. Bpa Jerzego. Ze względu na specyficzny charakter biegu, który jest memoriałem ku czci zamordowanych polskich oficerów, a nie tylko jeszcze jedną imprezą biegową jakich setki w całej Polsce, przyjęta została koncepcja utworzenia Komitetu Honorowego. W ten sposób przyłączają się osoby które co prawda same nie pobiegną, ale kibicują biegaczom i wspierają pomysł swoim autorytetem.

 

Więcej…
 
Obchody 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, Kraków, 8.04.2014 r. PDF Email

 

Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu zaprasza na uroczystość 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 19. rocznicy poświęcenia Symbolicznej Mogiły-Pomnika Ofiar Komunizmu.

 

Więcej…
 
Krakowska młodzież wzięła udział w obchodach 246. rocznicy Konfederacji Barskiej, Kraków, Kościół OO. Kapucynów oraz Zespół Szkół Mechanicznych nr 1, 27.02.2014 r. PDF Email

 

W kościele OO. Kapucynów 27 lutego 2014 r. o godz. 10.00 młodzież szkół krakowskich wzięła udział w rocznicowej mszy św. i oddała hołd Konfederatom Barskim. Mszę odprawił i patriotyczną homilię wygłosił Ojciec Jerzy Pająk. Przypomnienie wydarzeń z roku 1768 stało się dla obecnej na uroczystości młodzieży ciekawą lekcją historii Polski. Uczestniczące w mszy św. poczty sztandarowe nadawały wydarzeniu uroczysty charakter. Był też krótki program artystyczny rozpisany na dwa głosy. Obchody uświetnił też występ chóru z Ośrodka szkolno-wychowawczego dla niewidomych i słabowidzących z ul. Tynieckiej w Krakowie.

 

Więcej…
 
Solidarni 2010 w Krakowie 1 marca 2014 r. oddali hołd Żołnierzom Polskiego Podziemia Niepodległościowego PDF Email

 

1 marca 1951 roku w mokotowskim więzieniu komunistyczni oprawcy zamordowali siedmiu przywódców IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

 

Więcej…
 
Kraków i Małopolska w hołdzie Janowi Pawłowi II PDF Email

 

Misterium „Kolory Miłosierdzia" i transmisja mszy św. kanonizacyjnej z Watykanu w Sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, koncert „Krakowscy Artyści dla Świętego Jana Pawła II" na Małym Rynku w Krakowie, otwarcie Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach – to tylko część wydarzeń organizowanych w związku z planowaną na 27 kwietnia 2014 r. kanonizacją bł. Jana Pawła II.

 

Więcej…
 
Starodruki z kolekcji Emeryka Hutten-Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie PDF Email

 

Muzeum Narodowe w Krakowie, Oddział Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego zaprasza na wystawę "Wy, którzy Rzeczypospolitą władacie. Sejm polski w starodrukach" z kolekcji Emeryka Hutten-Czapskiego.

 

Więcej…
 
Podziękowanie dla Pana Mariusza Cupiała od Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, działającej jako organ opiniodawczo-doradczy Zarządu Województwa Małopolskiego PDF Email

 

Przewodniczący Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych - Pan Dionizy Smyk skierował pismo z podziękowaniem do koordynatora programu "Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa" - Pana Mariusza Cupiała.

 

Więcej…
 
Konfederacja Barska w Klubie Zygmuntowskim PDF Email

 

3 marca 2014 r. o godz. 18.00 w Klubie Zygmuntowskim gościć będą: prof. Andrzej Nowak i Monika Makowska. Spotkanie odbędzie się przy ul. Szczepańskiej 1, na I piętrze w Sali Baltazara Fontany kamienicy „Pod Gruszką”. Tematem spotkania będzie Patriotyzm Konfederacji Barskiej.

 

Więcej…
 
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na spotkanie poświęcone Żołnierzom Polskiego Podziemia Niepodległościowego, walczącym z sowieckim okupantem.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 156

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski