Muzeum Armii Krajowej informuje PDF Email

 

Muzeum Armii Krajowej informuje, iż w najbliższą niedzielę 7 kwietnia 2013 r. o godzinie 19.10 TVP Kraków w ramach cyklu Filmoteka Małopolska wyemituje poświęcony Muzeum Armii Krajowej film Dariusza Walusiaka pt. "By czas nie zatarł".

 

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2012 PDF Email

 

Projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak” zwyciężył w V edycji Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, organizowanego przez Muzeum Historii Polski oraz portal historia.org.pl. Na przedsięwzięcie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oddano ponad 18 procent głosów. O takim, a nie innym wyborze zdecydowali internauci.

 

Więcej…
 
Obchody 68. rocznicy wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych, Kraków, Cmentarz Rakowicki, 11.04.2013 r. PDF Email

 

Organizatorzy obchodów: Województwo Małopolskie oraz Małopolska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych - działająca jako organ opiniodawczo-doradczy Zarządu Województwa Małopolskiego zapraszają na uroczystość 68. rocznicy wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych.

 

Więcej…
 
Obchody 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 18. rocznicy poświęcenia Symbolicznej Mogiły - Pomnika Ofiar Komunizmu, Kraków, Cmentarz Rakowicki, 9.04.2013 r. PDF Email

 

Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu zaprasza na uroczystość z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 18. rocznicy poświęcenia Symbolicznej Mogiły - Pomnika Ofiar Komunizmu.

 

Więcej…
 
Hymn Narodowy w szkołach PDF Email

 

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie popiera propozycję wprowadzenia obowiązku rozpoczynania każdego nowego tygodnia nauki w szkole od wykonywania hymnu narodowego, wysuniętą przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Dorotę Arciszewską-Mielewczyk oraz Marcina Horałę z Fundacji Republikańskiej w liście do Ministra Edukacji Narodowej.

 

Więcej…
 
Zwyczaj Wielkanocny - Rękawka w Krakowie PDF Email

 

Wesele słowiańskie z wróżbami pomyślności, wiedźmy wróżące, tańce wieszczek, bitwy Drużyny Wojów Wiślańskich – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na krakowian 2 kwietnia podczas Tradycyjnego Święta Rękawki pod Kopcem Krakusa. W tym roku tematem przewodnim będą zwyczaje Słowian.

 

Więcej…
 
Małopolski Konkurs Literacki na Wiersz Patriotyczny PDF Email

 

Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Myślenicach serdecznie zaprasza gimnazjalistów do udziału w Małopolskim Konkursie Literackim na Wiersz Patriotyczny. Mottem konkursu organizatorzy uczynili słowa Jana Pawła II: "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" oraz cytat z filmu "Miś": "Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni".

 

Więcej…
 
Obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych zorganizowane przez Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej PDF Email

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej to główny pomysłodawca projektu „Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci”. Pomysł powstał z potrzeby godnego upamiętnienia bohaterów, o których przez długie lata – również w wolnej Polsce – historia milczała. W projekt zaangażowanych jest szereg organizacji, które pod wspólną nazwą zorganizowały kilkudniowe obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych.

 

Więcej…
 
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana PDF Email

 

W dniu 1 marca 2013 r. z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych, Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk zorganizowało okolicznościowe spotkanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

 

Więcej…
 
Walczyć o wiarę i wolność. Kolejna rocznica Konfederacji Barskiej PDF Email

 

Od jej wybuchu minęło 1 marca 245 lat. A co roku pamiętają o niej Towarzystwo Upamiętniania Konfederacji Barskiej, ojcowie kapucyni i ci, którzy chcą przypominać o jej ideach.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 123

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski