Spektakle Baletu Dworskiego "Cracovia Danza" w Teatrze Ludowym w maju i w czerwcu PDF Email

 

Balet Dworski "Cra​covia Danza" zaprasza na spektakle w maju i w czerwcu 2013 r. prezentowane w ramach cyklu „Niedziele dla Tańca – Balet Dworski „Cracovia Danza” w Teatrze Ludowym”. Będą to przedstawienia pokazujące szerokie spectrum działalności Zespołu, łączące tradycję i współczesność.

 

Więcej…
 
Młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki rozdawała materiały patriotyczne w krakowskich urzędach, Kraków, 29.04.2013 r. PDF Email

 

Projekt „Młodzież pamięta” jest od lat realizowany przez młodzież z całej Polski. Bierze w nim udział IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

 

Więcej…
 
Muzeum Armii Krajowej zaprasza PDF Email

 

W dniu 25 maja 2013 r. przypada 65. Rocznica Śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego (1901-1948), oficera Wojska Polskiego, ochotnika do Auschwitz, organizatora obozowego ruchu oporu, wielkiego polskiego bohatera i patrioty, zamordowanego w bestialski sposób po pokazowym procesie przez komunistów. Do niedawna, ze względu na koleje losu naszej Ojczyzny, postać Rotmistrza Witolda Pileckiego zajmowała zdecydowanie odległe miejsce w świadomości społecznej. Postarajmy się to zmienić.

 

Więcej…
 
Spotkanie patriotyczne „2. Majówka z Piłsudskim” PDF Email

 

Stowarzyszenie Solidarni 2010, Oddział Kraków zaprasza na spotkanie patriotyczne „2. Majówka z Piłsudskim” 12 maja o godz. 12.00 do Parku im. Henryka Jordana w Krakowie pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Więcej…
 
Konkursy związane z Powstaniem Styczniowym organizowane przez Fundację Panteon Narodowy PDF Email

 

Fundacja Panteon Narodowy w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej proponuje uczniom i nauczycielom udział w konkursach związanych z Powstaniem Styczniowym.

 

Więcej…
 
„Merkuriusz Polski Ordynaryjny” po 352 latach 3 maja w Krakowie PDF Email

 

3 maja ukaże się specjalna edycja pierwszej drukowanej w Polsce gazety – "Merkuriusza Polskiego Ordynaryjnego". Unikatowe egzemplarze rozdawane będą na Krakowskim Rynku po 352 latach od ostatniego wydanego numeru.

 

Więcej…
 
Za3MAJsię PDF Email

 

Pokaz musztry paradnej na Rynku Głównym, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na krakowskich Błoniach, Lekcja Śpiewania na Małym Rynku i msza św. w katedrze na Wawelu - to wydarzenia, które znalazły się w programie obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja. Towarzyszy im hasło: za3MAJsię.

 

Więcej…
 
"Tramwaj Patriotyczny", Kraków, 3.05.2013 r. PDF Email

 

Jak co roku przy okazji majowego święta ulicami Krakowa przejedzie „TRAMWAJ PATRIOTYCZNY”, w którym mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli posłuchać i wspólnie z młodzieżą zaśpiewać polskie pieśni historyczne i patriotyczne. Podczas jazdy rozpowszechniane będą materiały patriotyczne oraz okolicznościowe wydawnictwa związane z 222. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja (śpiewniki polskich pieśni patriotycznych, biało-czerwone chorągiewki, plakaty, ulotki, plakietki), trasa: Poczta Główna - Plac Wszystkich Świętych - Filharmonia - Bagatela - Dworzec Główny - Poczta Główna, godz. 10.30–14.30.

 

Więcej…
 
Dwudziesta druga edycji projektu „Młodzież Pamięta” - w 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (kwiecień/maj 2013 r.) PDF Email

 

Projekt „Młodzież pamięta” realizowany w Małopolsce od 2002 roku podczas obchodów świąt narodowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości, ma zwrócić uwagę - szczególnie młodych ludzi - jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać społeczeństwu, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. W tym roku projekt po raz pierwszy będzie realizowany także na terenie Województwa Świętokrzyskiego.

 

Więcej…
 
13. Dni Tischnerowskie: „Szukając nadziei”, 24 - 27 kwietnia 2013 r. PDF Email

 

„Losem człowieka jest: dać się pokonać nadziei. Ginie ten, kto przestaje jej ulegać” – te słowa ks. Tischnera przypominają organizatorzy tegorocznych Dni Tischnerowskich w Krakowie. Właśnie ogłoszono program imprezy, która odbędzie się w dniach 24–27 kwietnia. Gośćmi Dni będą m.in. s. Barbara Chyrowicz, Anna Polony, Ignacy Szczepański, Joseph Weiler, Andrzej Zoll oraz zespół Trebunie-Tutki. Interesujące wydarzenia czekają też w „Strefie Tischnera”, która rozpoczęła działalność 19 marca.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 126

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski