Uroczyste otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni (Czwartego Cmentarza Katyńskiego) PDF Email

 

Otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowi. 21 września 2012, Kijów-Bykownia, Wspólne wystąpienie Prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza zainaugurowało uroczyste otwarcie Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni(Czwartego Cmentarza Katyńskiego).

 

Więcej…
 
Uchwała Senatu w sprawie uczczenia pamięci polskich kryptologów, którzy złamali szyfr Enigmy PDF Email

 

W dniu 17 października 2012 roku Senat RP jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie uczczenia pamięci polskich kryptologów, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego, Henryka Zygalskiego, którzy złamali niemiecką maszynę szyfrującą - Enigmę. W uchwale napisano, iż Senat mając na uwadze ogrom wiedzy i poświęcenia polskich kryptologów oraz skutki, jakie przyniosły ich prace dla zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, postanowił uznać ich za wybitnych bohaterów II wojny światowej.

 

Więcej…
 
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza PDF Email

 

Przypadająca w tym roku 200. rocznica urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego (1812-1887) i 133. rocznica powstania Muzeum Narodowego w Krakowie w 1879 roku stały się okazją do zaprezentowania pamiątek po pisarzu, przechowywanych w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 

Więcej…
 
16. edycja Targów Książki w Krakowie PDF Email

 

Istnieję po to, by czytać książki... - te słowa brytyjskiej pisarki Clare Morrall są hasłem przewodnim tegorocznej 16. edycji Targów Książki w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się dziś (25 października) i potrwa do niedzieli (28 października). Targi zainauguruje Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Więcej…
 
Wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej informuje o nowej monografii "Między Wolnością a Pokojem" autorstwa Anny Smółki-Gnauck. Jest to zarys historii Ruchu "Wolność i Pokój".

 

Więcej…
 
Turniej Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa PDF Email

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz VIII zaprasza na Turniej Muzeów Krakowskich o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, który odbędzie się 27 października 2012 r.

 

Więcej…
 
„Pociąg pamięci o błogosławionym Janie Pawle II”, Kraków - Skawina - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice, 19.10.2012 r. PDF Email

 

19 października 2012 roku przejechał z Krakowa do Wadowic specjalny „Pociąg pamięci o błogosławionym Janie Pawle II”. Wzorem roku ubiegłego pociąg wyruszył z Dworca Głównego w Krakowie o godzinie 10.00 i wiózł na pokładzie około 160 osób.

 

Więcej…
 
Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zaprasza PDF Email

 

W czwartek 25.10.2012 o godz. 18.00 Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zaprasza do Fabryki Emalia Oskara Schindlera, przy ul. Lipowej 4 na projekcję filmu muzyczno–dokumentalnego "Mordechaj Gebirtig, czyli bądź zdrów mój Krakowie". Film powstał na podstawie scenariusza i w reżyserii Piotra Szalszy.

 

Więcej…
 
Powojenna historia Polski w quizie filmowym PDF Email

 

W której polskiej komedii runął Pałac Kultury i Nauki, pod jakim tytułem wyświetlono w ZSRR „Seksmisję”, kto zagrał generała Fieldorfa Nila w słynnym dramacie Ryszarda Bugajskiego - te i wiele innych pytań czeka na uczestników quizu portalu historycznego dzieje.pl „Polskie miesiące w polskim filmie”.

 

Więcej…
 
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza PDF Email

 

23 października o godz. 18.00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na kolejną debatę w ramach Krakowskiego Kolokwium.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 106

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja