Powstanie Styczniowe - geneza, przebieg, upadek PDF Email

 

To najtragiczniejsze z polskich powstań rozpoczęło się w styczniu 1863 roku, a ostatnich ujętych z bronią powstańców stracono na rynku w Sokołowie Podlaskim dnia 29 maja 1865 roku. Przeszło dwa lata Polska, Litwa oraz Ruś walczyły z rosyjskim zaborcą.

 

Więcej…
 
Konferencja: "Powstanie Styczniowe i jego miejsce w polskiej tradycji politycznej. Próba bilansu" PDF Email

 

Ośrodek Myśli Politycznej i Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję: "Powstanie Styczniowe i jego miejsce w polskiej tradycji politycznej. Próba bilansu."

 

Więcej…
 
Ferie w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana PDF Email

 

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana przygotowało dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście urozmaicony program zajęć feryjnych.

 

Więcej…
 
Ferie z historią PDF Email

 

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Krakowie organizują dla młodzieży "Ferie z historią".

 

Więcej…
 
Konferencja o Powstaniu Styczniowym na Uniwersytecie Pedagogicznym PDF Email

 

Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Joachima Lelewela Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na konferencję pt. "150. Rocznica Wybuch Powstania Styczniowego".

 

Więcej…
 
Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego, Kraków, Cmentarz Rakowicki, 23.01.2013 r. PDF Email

 

Organizatorzy obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego zapraszają na uroczystości wybuchu Powstania Styczniowego w dniu 23 stycznia (środa) 2013 r. o godz.12.00 na Cmentarzu Rakowickim (kwatera Ra, Grobowiec Weteranów Powstania Listopadowego i Styczniowego).

 

Więcej…
 
150. rocznica Powstania Styczniowego w Krakowie PDF Email

 

Konkurs dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wykłady, wystawy, koncerty, debaty z udziałem młodzieży oraz seminarium dla nauczycieli o nowoczesnych metodach nauczania historii – to wydarzenia, które znalazły się w programie krakowskich obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

 

Więcej…
 
Powstanie Styczniowe - rys historyczny PDF Email

 

Obchodzona w tym roku 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego powinna przywrócić naszej pamięci ten największy XIX-wieczny zryw niepodległościowy, w ostatnich latach nieco zapomniany. Nie miał on szczęścia do takiego rodzaju propagandowego wsparcia, jakie stało się udziałem Kościuszki czy Nocy Listopadowej za sprawą wielkich romantyków. Czy jednak powstanie, które wybuchło 22 stycznia 1863 r. zasługuje na zapomnienie?

 

Więcej…
 
Debata o Powstaniu S​tyczniowym​ PDF Email

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w debacie: "Bić się czy się nie bić? Romantycy kontra pozytywiści. W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego".

 

Więcej…
 
Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają PDF Email

 

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie "Gadzinówki różnych epok". W dyskusji weźmie udział prof. Jacek Chrobaczyński oraz Ewa Zając. Spotkanie poprowadzi Roman Graczyk.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 114

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja