Wystawa „586 dni stanu wojennego” PDF Email

 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na ekspozycję „586 dni stanu wojennego", która jest prezentowana od 13 grudnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury Ruczaj przy ul. S. Rostworowskiego 13.

 

Więcej…
 
Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Klubu Studencki Rotunda zapraszają PDF Email

 

W imieniu organizatorów: Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Klubu Studenckiego Rotunda zapraszamy na koncerty „Tajne Komplety”. Koncerty odbędą się 18 i 19 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Klubie Studenckim Rotunda przy ul. Oleandry 1 w Krakowie.

 

Więcej…
 
Muzeum Armii Krajowej zaprasza PDF Email

 

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Jana Karskiego przy Muzeum Armii Krajowej im. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na projekcję filmu Kryptonim Pożoga. Dramat wołyński (1939-1945), reżyseria i scenariusz Wincenty Ronisz. Prelekcję poprowadzi dr Paweł Naleźniak z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

 

Więcej…
 
Zaproszenie na 2 koncerty charytatywne na rzecz dzieci - podopiecznych Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera PDF Email

 

W imieniu organizatorów zapraszamy do zabawy i udziału w koncertach charytatywnych na rzecz dzieci – podopiecznych Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera. Czas rozpocząć przygotowania do tradycyjnego wyjazdu dzieci nad morze, dla wielu podopiecznych będzie to pierwszy w życiu nadmorski wypoczynek, doskonały sposób na wzmocnienie odporności zdrowotnej i pierwsza w życiu możliwość cieszenia się podróżą i poznawaniem świata.

 

Więcej…
 
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza PDF Email

 

Mimo upływu ponad 20 lat od upadku komunizmu w świadomości części mieszkańców Krakowa i Małopolski w różnym wymiarze funkcjonują mity i zafałszowania na temat polskich dziejów w latach 1944-1945. W przestrzeni publicznej wciąż obecne są czołobitne monumenty wychwalające Armię Czerwoną. Niektórzy politycy podtrzymują propagandowe wersje historii – co roku celebrując rocznicę wkroczenia oddziałów sowieckich do małopolskich miast i miasteczek. Od czasu do czasu powracają próby gloryfikacji polityki ZSRR wobec Polski, ignorujące dokonaną przez niego pełną likwidację Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, zablokowanie perspektyw odbudowy wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej oraz zniewolenie jej obywateli.

 

Więcej…
 
Uczniowie z Gimnazjum nr 7 wzięli udział w obchodach upamiętniających Ofiary w 69. rocznicę pacyfikacji Dąbia, Kraków, 12.01.2014 r. PDF Email

 

W dniu 12 stycznia 2014 r. odbyły się obchody kolejnej rocznicy pacyfikacji Dąbia, jaka miała miejsce 15 stycznia 1945 roku. 69 lat temu hitlerowcy wkroczyli do ówczesnej Dzielnicy XX Krakowa i na podstawie wcześniej przygotowanych list aresztowali kilkadziesiąt osób. Do zatrzymanych dołączyła grupa więźniów z więzienia Montelupich. Grupami po 20 osób, zatrzymanych zaprowadzono na pole przy ulicy Miedzianej 68, gdzie przy wale wiślanym zostali oni rozstrzelani. Sprawcy tej zbrodni nigdy nie zostali osądzeni.

 

Więcej…
 
Zamek Królewski na Wawelu zaprasza PDF Email

 

Wystawa na Zamku Królewskim na Wawelu prezentuje obiekty, które zostały pozyskane w roku 2012. W minionym roku zbiory artystyczne wzbogaciły się o prawie 100 muzealiów z zakresu malarstwa i rzemiosła artystycznego, zakupionych, darowanych lub zdeponowanych w wawelskim muzeum.

 

Więcej…
 
Konkurs tematyczny „Taki to mroczny czas” - 70 rocznica Powstania Warszawskiego PDF Email

 

W 2014 roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jednego z największych czynów zbrojnych, którego celem było wyzwolenie spod niemieckiej okupacji.

 

Więcej…
 
Małopolski Konkurs „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii” PDF Email

 

W imieniu organizatorów informujemy o tym, że etap szkolny Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii” zgodnie z regulaminem odbędzie się w dniu 15 stycznia o godz. 13.00.

 

Więcej…
 
Warsztaty szopkarskie dla dzieci PDF Email

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które w tym roku zorganizowało 71. Jubileuszowy Konkurs Szopek Krakowskich zaprasza dzieci w wieku od 6 do 9 lat na warsztaty szopkarskie.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 67 z 150

  Redakcja Krakowskiego Portalu Edukacji Patriotycznej zastrzega sobie prawo skracania tekstów   oraz wprowadzania zmian w publikowanych materiałach.

Warto zobaczyć

                                   Muzeum Zamek Królewski na Wawelu Muzeum Narodowe w Krakowa Muzeum Historyczne Krakowa Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
                                   Muzeum Archeologiczne Muzeum AGH
Muzeum Inżynierii Miejskiej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
                                                    
Muzeum UJ
Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie
Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeu Historii Fotografii Muzeum PRL-u
                                                    
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli Muzeum Witrażu w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa Nila Żydowskie Muzeum Galicja                                                                                                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                       Muzeum Historii Polski